indirimtv diye birşey var ama…

indirimtv diye birşey var ama…

İnternetten alışveriş artık çok güvenli ve kolay. Son kullanıcılar yani bizler artık internetten alışveriş konusunda güven kazanmaya başladık. Ancak firma yönetimlerinin hala buna hazır olup olamadığı konusunda şüphelerim var.Cumartesi günü www.indirimtv.com sitesinden bir alışveriş yaptım. Nokia nın yeni ürünü olan N95 8GB ürününden aldım. Normalde İndirimTV de ihale sistemide mevcut ama ben peşin almayı tercih ettim. Size yaşadığım sorunları aktarmak istiyorum ki bu sayede sizde alışveriş yapmadan önce bu tarz sorunlardan haberdar olun. Öncesinde alışveriş esnasında çektiğim ekran görüntülerine da bakabilirsiniz.

 • Cumartesi günü gazetelere tam sayfa ilan verdiler. İnanılmaz fiyatlar gözüküyordu. Bu yüzden güven sağladılar bende.
 • İlk olarak siteleri kötü tasarlanmıştı. Amatörce gözüküyordu. Firefox da error’ler veriyordu. Bu yüzden alışveriş yapmadan önce firmayı aradım ve emin olmak istedim.Telefonda konuştum karşıdaki yetkili beni ikna etti.
 • Firmayı aradığınızda Turuncu Elektronik Ltd Şti olarak sesli menü çıkıyor. Turuncu elektroniği bilirim ve sorun çıkacağını sanmazdım.
 • Alışveriş esnasında bir sayfada “Siparişte kullanılabilecek indirim tutarı” diye bir alan var ve orada 129 YTL hakkım olduğu gözüküyordu.
 • Sitede sadece Yapı ve Kredi Bankası YKB’nin kredi kartları geçiyordu. Bende demekki YKB ile iyi bir anlaşma yapmışlar ki bu fiyatlara satabiliyorlar dedim.
 • Kredi kartı ile alışverişimi ödedim ve bir baktımki indirim yapılmamış. Sonra firmayı aradım dediler ki o indirim yanlış anlaşılmış bundan sonraki alışverişlerinizde kullanabilirsiniz. Peki dedik.
 • Pazartesi sabah oldu İndirimTV sitesine giriş yaptım ve bir baktım ki ürünüm hala beklemede gözüküyor.
 • Mesaj attım telefon açtım ve faks çektim. Daha başka ne yapabilirim bilemiyorum ama hiç bir çağrıma geri dönüş olmadı.
 • Yapı ve Kredi Bankası ile iletişime geçtim ve firmanın gerçek firma olduğu ve sorun yaşarsam tekrar aramamı söylediler. Böylece kredi kartımdan paramı geri alabileceğim.

Sonuç: Türkiye’de internet den alışveriş bence hala güvenli. Sadece bazı firmaları silkeleyip uyandırmak gerekiyor. Bir işe soyunuyorsan önceden hazırlığını yapacaksın. Çağrı merkezi kitlendi, server talebi karşılayamadı, emailler bozuldu, çok mail geliyor cevap yetiştiremiyoruz bahanelerinin arkasına sığınmayacaksın.

Benim işim bu tarz B2C B2B sitelerini analiz edip doğru düzgün çalışmalarını sağlamak. Müşterilerimiz analiz için para öderken bazı siteler ile bu işleri yürütmek çok zor çok. Uyanalım lütfen…

Günaydınlar,

Mert ALEMDAR

@Güncelleme: (28.01.2008 13:18) Firmadan Oğuz ÖZYİĞİT bey cep telefonumdan beni aradı.Kendisi firma sahibiymiş. Çok büyük bir yoğunluk yaşadıklarını. Mail server da ve telefonlarda sorun olduğunu fakat alışverişimde bir sorun olmadığını. Bugün kargolanacağını söylediler. Merakla kargomu bekliyorum. Birmerak ettiğim konu ise gelecek ürününparalel ithalet ürünümü yoksa distribütör ürünümü olduğu. Sitede distribütör ürünü olduğu yazıyordu. Sizleri buradan bilgilendireceğim.

@Güncelleme: (28.01.2008 21:48) Siteye giriş yaptım. En sonunda onaylandı yazısını gördüm. 🙂 Ancak halen şirketten mail adresime 1 adet bile mail gelmedi? Siparişimin durumu? Kargodamı? Kargo takip numarası? Hiçbir bilgi yok. İnanılmaz gerçekten inanılmaz… (Ekran görüntüsü aşağıdadır.)

@Güncelleme: (29.01.2008 12:00) En sonunda kargom elime geçti. Büyük bir heves ile ürün kutusunu açtım. Telefonu elime aldım ve birden yere kutudan garanti belgesi düştü… Garanti belgesine baktığımda az kalsın ürünü elimden düşürüyordum. Ürün pazarda Grey Ürün denilen diğer adı ile Paralel ithalat olarak da bilinen dışarıdan yetkili olmayan bir firma tarafından ithal edilen ve Türkiye de satılan bir ürün.

Nokia Türkiye deki N serisi ürünlerden sorumlu arkadaşlarımı ve Netcell deki Nokia sorumlusu dostlarımı aradım. Ürünün IMEI numarasından sorgulatmak istedim. Nokia nın verdiği cevap; “Ürün bizim kayıtlarımızda gözükmüyor. Biz garanti vermeyiz. Aynı zamanda servislerimizi arıza için götürürseniz garanti kapsamında sayılmaz ve ücretini ödeyerek tamir ettirebilirsiniz.”

Diğer dostlarımdan gelen bilgi ise; “Ürün Grey olarak getirilmiş. Hiçbir garantisi yok. Getiren firme sirkecide bir firma. Bugün var yarın yok. TK da IMEI kayıt edilmiş ama yarın öbür gün IMEI numarası clonlular arasına düşerse hiç kimse telefonu kullanıma açtıramaz.”

Siz olsanız ne yapardınız? Bende aynısını yaptım. Ürünü tekrar paketine koydum. Karşı taraf ödemeli bir şekilde kargo ile yolladım.

Peki İndirimTV tarafındaki gelişmeleri merak ediyorsanız; Firma sahibi Oğuz Bey ile konuştum. Kendisi çok iyi niyetli biri olduğunu tekrar gösterdi. normalde Netcell, KVK, Genpa, C5, STS veya Dora nın ürünlerini satıyoruz. Ama şu anda ürünü onlarda bulamadığımız için başka bir firmadan getirttik. Haklısınız size bilgi vermedik. Biz size ORJİNAL DİSTRİBÜTÖR ürünü bulup yollamak için elimizden geleni yapacağız. Bulamazsak gün içinde sizi arayıp paranızı kredi kartınıza iade edeceğiz dediler. Bakalım bekleyip göreceğiz. (Aşağıda ürün ile gelen faturaya bakarsanız. Fatura da IMEI numarası yoktu ben yazdım, Garanti belgesi ise boş olarak geldi.)

Not: Bu arada birçok kişi benimle telefon ve mail ile iletişime geçip İndirimTV den ürün alalımmı almayalımmı diye soruyorlar. Bence bekleyin bakalım son durum ne olacak benim süreçte. Bir bildiğim varki İndirimTV ekipiyaratılan tüm sorunlara rağmen sorunları telefi etmek için nazikçe yardımcı olmaya çalışıyorlar. Bakalım son durumu bende merak ediyorum.

@Güncelleme: (31.01.2008 09:57) Sanırım bu internet denen uçcuz bucaksız bilgi okyanusunda yalnız değilim. (Yazılarınız ve Desteğiniz İçin Teşekkürler)

 1. http://www.omerenis.com/2008/01/29/indirimtvcomdan-alisveris-yapmali-miyim/
 2. http://www.oyyla.com/Is-Dunyasi/indirim-tv/
 3. http://www.burak.com/2008/01/29/grey-telefonlar-hakkinda-bir-indirim-tv-macerasi/
 4. http://www.ailemizinblogu.com/sanel-alemden-pes-dedirtecek-olay/
 5. http://www.merakediyoruz.com/2008/01/imece-usul-al-veri-indirimtv.html
 6. http://www.edasuner.com/indirim-tvden-uzak-durun/
 7. http://erkansaka.net/blog/archive/2008/01/post_386.html
 8. http://www.alisko.org/indirim-tv-mis/
 9. http://www.cisday.org/2008/01/29/mert-alemdarin-indirimtvcom-maceralari/
 10. http://www.burakbudak.com/indirim-tv-den-alis-veris-yapmamalimiyim/
 11. http://nazoyla.blogspot.com/2008/01/ltfen-duyarl-olalm.html
 12. http://www.umitkurt.com/2008/01/indirim-tv.html
 13. http://yavuzselimsen.blogspot.com/2008/01/e-ticaret-siteleri-ne-kadar-gvenli.html
 14. http://www.eylos.com/genel/indirimin-tvsi-internette-ihaleyle-veriliyor/
 15. http://www.gurkancelik.com/30.01.2008/nette-gezdiklerim/internetten-alisveris-mi-bu-yaziyi-okuyun/
 16. http://www.antimousepad.org/2008/01/29/eh-ticaret/
 17. http://www.nahnu.org/2008/01/29/musteri-memnuniyeti-ve-bloglar/
 18. http://www.hepimizinblogu.com/bunun-adini-siz-koyun/
 19. http://gayriciddiyiz.blogspot.com/2008/01/mert-ve-indirim-tv.html
 20. http://teknodergi.org/index.php?q=content/internetten-al……
 21. http://www.creamfields.net/2008/01/30/mert-alemdar-vs-indirimtvcom/
 22. http://www.izmirlife.com/2008/01/30/bunualiyorumcom-dan-almayin/
 23. http://interaktifpazarlama.blogspot.com/2008/01/bir-internet….
 24. http://kuponadam.com/2008/01/30/indirimtv-diye-birsey/
 25. http://www.eminimsi.com/?p=125
 26. http://nedenwom.blogspot.com/2008/01/negatif…
 27. http://okck.blogspot.com/2008/01/burada-hersey-cok-ucuz.html

@Güncelleme: (29.01.2008 21:03) Güzel bir gelişme oldu arkadaşlar. Oğuz Bey (İndirimTV Genel Müdürü) önce sevgili Cisday.org (Eray)’ın yazısına sonrada benim bloğuma cevap yazdı. Ben de cevabımı hem Eray’ın bloğunda hemde kendi bloğumda yazıyorum. Sevgili Talha aslında yorumunda oğuz Bey den önce açıklamış GREY ürün mantığını. Sonrasında oğuz bey de açıklamış. Biliyorum çok yazıyorum ama bence bu yazılar sayesinde birçok tüketici ve birçok sanal mağaza işletmecisi iç işleyiş mekanizmalarını kontrol edeceklerdir.

Öncelikle kendi yazımda ben firmanın ürünü geç teslim etmesi ile ilgili bir cümle yazmamıştım ancak gayet normaldirki benim canım nasıl yandıysa dostlarımında canı yanmış ve yardım etmenin heyacanı ile ürünün geç geldiği tarzında bir cümle kullanmış olabilirler. Oğuz bey burada haklıdır ürün tüm sanal mağazalardan daha erken bir ortalama sürede geldi. Ancak yine oğuz Bey’in yazısında belirttiği gibi sıra gelen ardaşık şanssızlıklar sonrası süreç bu noktaya kadar geldi.

GREY ürün konusunu biraz açacak olursak; GREY ürünün sektördeki yeni adı PARALEL İTHALAT dır. Çok tekniğe girmeden şunu söyleyeyim. Eğer bir GREY ürün kullanıyorsanız. Ürün bozulduğunda Türkiye Cumhuriyeti sınırları içinde tek muhattabınız o ürünü aldığınız firmadır. Nokia sizi tanıma. Teknik servisler sizi tanımaz. KVK, Genpa, Netcell, C5, Dora, STS ana distribütör firmalar da sizi tanımaz. Sadece malı aldığınız firma ile baş başa kalırsınız. O firma da bugün var olabilri yarın yok olabilir. (burada sözüm İndirimTV değil ürünü getiren ithalatçı firmayadır) Hele şans eseri ürününüzin IMEI numarası TK da clonlular listesine düşerse yapacak hiçbir şeyiniz yok.

İndirimTV ile yaşadığımız anlaşmazlıkların sizden haber aldıktan sonra azalacağını düşünüyorum. İyileştirme adına elimizden geldiğince destek de olabiliriz. Ancak burasnın daha fazla teknik konulara dayanabileceğini sanmıyorum. Okur kitlemi birtek bu konu ile rahatsız daetmek istemiyorum. Hem diğer firmalar karşısında sorunları paylaşmanın da çok etik olduğunu düşünmüyorum. Daha güzel bir ortam oluştuğunda özel olarak yazılı bir şekilde düşüncelerimi paylaşabilirim. Emin olun yararlı bilgiler edineceksiniz. Çünkübenim işim Sanal Mağaza nalizleri yapmak ve kusursuz çalışmasını sağlamak. 😉 Yazınıza tekrar teşekkür ederim ve eğer herhangi bir saygısınırını aşan bir yazım veya dostlarımın yazısı olduysa kendim ve onlar adına özürlerimi iletirim. Bu yazışmanın son olmasını temenni ederim.

İyi günler dilerim.

@Güncelleme: (30.01.2008 14:50) Gelişmelerden sizi haberdar edeyim. Dün akşam 2 ürünü de İndirimTV’ye geri gönderdim. Az önce Oğuz bey ile görüştüm. Oğuz bey eski telefonların eline ulaştığını ve yeni telefonların ise yarım saat içinde elinde olacağını. Yeni telefonların KVK garantili olduğunu ve akşam kargoya vereceklerini bildirdi. Bu demek oluyorki yarın öğlen gibi telefonlar elimde olacak. Haberleri yazıyor olacağım. İlginiz için tekrar teşekkürler.

@Güncelleme: (31.01.2008 15:16) Merhaba Dostlarım, Hafta başından beri yoğun bir takipteydik. Ama sonunun geldiğini ve güzel sonuçlandığını buradan hepiniz ile büyük bir mutlulukla paylaşmak isterim. Şu anda çocuklar gibi mutlu olduğumu tahmin ediyorsunuzdur. Bugün Nokia N95 8GB Spiderman Edition Telefonum elime geçti. İndirimTV diğer (resmi adıyla Turuncu Elektronik Ltd. Şti.) tarafından kargo ile telefon bana ulaştırıldı. Telefon Genpa garantisinde. Şrinkli ve güvenlik bandı açılmamış bir şekilde elime geçti. (Diğer telefon kutusu açılmıştı)

Evet bir maceranın sonuna geldik. Pekala bu maceradan ne sonuç çıkartabiliriz? Sonuçta hepimiz bazı derler almalıyız ki bu sorun iyi sonlanmış olsun. Ben şahsım adına bir tek ders aldım. Sen her şeyi olması gerektiği gibi doğru yaparsan iyilik seni bulur ve doğru yoldan çıkmazsın. Ben aldığım ürünü araştırma yapmadan açıp kullansaydım böyle bir olay olmayacak ve bu kadar insan bilgilenmeyecek, ürünü aldığım firma işleyişini değiştirmeyecekti. Bir başka ders varki bu herkes için geçerli Blog Camiasının ve Dostluğun gücünü kimse küçümsememeli. Bu bir başlangıç Türk Blog Yazarları grubumuz gün geçtikçe büyüyor ve daha da büyüyecek ve kurumsallaşacağız. Artık firmalar büyük milyonlarca insanın ziyaret ettiği portallara reklam parası akıtmayı azaltıp muslukları biraz daha Bloglar üzerine akıtacaklardır. Gelecek bunu gösteriyor. Ben işim de de tamamen bu konu üzerine yoğunlaşmış durumdayım. Gelin birlik olalım. Sorunları bu konuda olduğu gibi beraber çözelim.

Diğer taraftan İndirimTV firmasının Genel Müdürü Oğuz ÖZYİĞİT Bey’e teşekkür etmek istiyorum. Kendisi sürece dahil olduğu andan itibaren herşey olumlu sonuçlanmaya başladı. Yardım severliği ve desteğinden dolayı kendisine de şahsi olarak teşekkür etmek isterim. Tüm yazılarımda dediğim gibi bence tüm bu sorunlar yeni bir başlangıç yapan firmanın yaşadığı öğrenme maliyetleriydi. Bende günah keçisi seçildim sanırım. 🙂 Ödül aldımmı derseniz hayır. 🙂 Zaten parasını ödediğim ve almam gereken ürünü aldım.

Sonuç: İndirimTV firmasından alışveriş yapılırmı? Evet yapılır. Neden yapılır? Çünkü piyasaya yeni girdiler ve bence reklama harcayacakları parayı ucuz ürün satmayı finanse etmeye harcıyorlar. Bu sayede inanılmaz ucuz fiyatlara ürün alabiliyorsunuz. Peki nasıl alışveriş yapmalıyız? Yöntemi size kalmış. Ama bana sorarsanız almadan önce ve aldıktan sonra muhakkak hangi firma olursa olsun telefon ile arayın. Herşeyin eksiksiz olduğundan ve 2 tarafın da bilgileri doğru anladığından emin olun. Tamam sanal alışveriş ama içine biraz ses katında daha gerçekçi ve insani olmuyormu? :))

Bu mesajımı bana destek olan tüm bloglara tek tekyorum olarak yazacağım. Yazıları ile ilgili ne yapmaları gerektiğini ben tabiki söyleyemem ama ben yazımı kaldırmayacağım. Çünkü durumun nasıl olumlu sonuçlandığını ve şu anda mutlu olduğumu zaten yazımın altında paylaşıyorum. Sizleri seviyor ve saygılarımı iletiyorum.

Mert ALEMDAR

“indirimtv diye birşey var ama…”

 1. mertalemdar @Güncelleme: (28.01.2008 13:18) Firmadan Oğuz ÖZYİĞİT bey cep telefonumdan beni aradı.Kendisi firma sahibiymiş. Çok büyük bir yoğunluk yaşadıklarını. Mail server da ve telefonlarda sorun olduğunu fakat alışverişimde bir sorun olmadığını. Bugün kargolanacağını söylediler. Merakla kargomu bekliyorum. Birmerak ettiğim konu ise gelecek ürününparalel ithalet ürünümü yoksa distribütör ürünümü olduğu. Sitede distribütör ürünü olduğu yazıyordu. Sizleri buradan bilgilendireceğim.
 2. mertalemdar @Güncelleme: (28.01.2008 21:48) Siteye giriş yaptım. En sonunda onaylandı yazısını gördüm. 🙂 Ancak halen şirketten mail adresime 1 adet bile mail gelmedi? Siparişimin durumu? Kargodamı? Kargo takip numarası? Hiçbir bilgi yok. İnanılmaz gerçekten inanılmaz…
 3. erdem noldu ürün geldi mi ?
 4. mertalemdar @Güncelleme: (29.01.2008 12:00) En sonunda kargom elime geçti. Büyük bir heves ile ürün kutusunu açtım. Telefonu elime aldım ve birden yere kutudan garanti belgesi düştü… Garanti belgesine baktığımda az kalsın ürünü elimden düşürüyordum. Ürün pazarda Grey Ürün denilen diğer adı ile Paralel ithalat olarak da bilinen dışarıdan yetkili olmayan bir firma tarafından ithal edilen ve Türkiye de satılan bir ürün.Nokia Türkiye deki N serisi ürünlerden sorumlu arkadaşlarımı ve Netcell deki Nokia sorumlusu dostlarımı aradım. Ürünün IMEI numarasından sorgulatmak istedim. Nokia nın verdiği cevap; “Ürün bizim kayıtlarımızda gözükmüyor. Biz garanti vermeyiz. Aynı zamanda servislerimizi arıza için götürürseniz garanti kapsamında sayılmaz ve ücretini ödeyerek tamir ettirebilirsiniz.”Diğer dostlarımdan gelen bilgi ise; “Ürün Grey olarak getirilmiş. Hiçbir garantisi yok. Getiren firme sirkecide bir firma. Bugün var yarın yok. TK da IMEI kayıt edilmiş ama yarın öbür gün IMEI numarası clonlular arasına düşerse hiç kimse telefonu kullanıma açtıramaz.”Siz olsanız ne yapardınız? Bende aynısını yaptım. Ürünü tekrar paketine koydum. Karşı taraf ödemeli bir şekilde kargo ile yolladım.Peki İndirimTV tarafındaki gelişmeleri merak ediyorsanız; Firma sahibi Oğuz Bey ile konuştum. Kendisi çok iyi niyetli biri olduğunu tekrar gösterdi. normalde Netcell, KVK, Genpa, C5, STS veya Dora nın ürünlerini satıyoruz. Ama şu anda ürünü onlarda bulamadığımız için başka bir firmadan getirttik. Haklısınız size bilgi vermedik. Biz size ORJİNAL DİSTRİBÜTÖR ürünü bulup yollamak için elimizden geleni yapacağız. Bulamazsak gün içinde sizi arayıp paranızı kredi kartınıza iade edeceğiz dediler. Bakalım bekleyip göreceğiz.Not: Bu arada birçok kişi benimle telefon ve mail ile iletişime geçip İndirimTV den ürün alalımmı almayalımmı diye soruyorlar. Bence bekleyin bakalım son durum ne olacak benim süreçte. Bir bildiğim varki İndirimTV ekipiyaratılan tüm sorunlara rağmen sorunları telefi etmek için nazikçe yardımcı olmaya çalışıyorlar. Bakalım son durumu bende merak ediyorum 
 5. oyyla.com indirim tv…İnternetten alışveriş yapıyorsunuz önceleri ürünüz gecikiyor kafayı yiyorsunuz. Sonra ürün geliyor kaçak mal. Garanti yok gelecekte ne olacak muğlak. Eyvah.. Ömrünüzden bir kaç yıl gitti. Mert’in başına gelenler gibi…..
 6. mertalemdar Merhaba Arkadaşlar, yazılarınız ve yorumlarınız için çok teşekkür ederim. Ne yazıkki tüm yazıları onaylıyıp burada paylaşamıyorum. Bazı dostlarım saygı çerçevesini aşan yorumlar yazmış. Biliyorum beni sevdiklerinden ve haksızlığa dayanamadıklarından dolayı yapıyorlar ancak lütfen şuna dikkat edelim. Ben bloğumda bir tek kelime bile saygı seviyesini aşan cümle kullanmadım. Sonuçta ne olursa olsun karşımızda ticari bir müessese var. Bu yüzden yorumlara dikkat edelim lütfen. Ben bu yorumlar ve yazılar için teşekkür ederim ben okudum mutlu oldum ama burada yayınlayamam 🙂
 7. eda suner Bu devirde bunu neye güvenip yaptılar çok merak ediyorum dostum. Yazını destek olmak açısından hemen yazdım. Bizleri bilinçlendirdiğin için teşekkür ederiz. Ayrıca http://www.sikayetvar.com‘a da yazmalısın.Burada yazım http://www.edasuner.com/indirim-tvden-uzak-durun/
  Geçmiş olsun.
  Sevgiler
 8. ahmetbulent geçmiş olsun mertanlaşılan bu firma ile aynı yüzyılda yaşamıyoruz.indirimtv imece usulü satış yapıyormuş.
  ama bu ne demek ancak üye olursan açıklıyorlar.
  bu arkadaşlar şeffaf ve açık olma kavramını pek duymamışlar.sitenin açılması da epey uzun sürüyor. açıldıktan sonra zaten tekbir resimden oluşuyor niye bu kadar uzun sürerki diye düşünürken. biri
  “sizi çok beklektik. biliyoruz”
  diye bağırıyor. sonra bunun sitenin reklamı olduğunu anlıyorsun. sesi kapayana kadar reklam bağırarak işkence etmeye devam ediyor.daha siteye girişte bu kadar kötü deneyim yaşatan firmanın fiyatları ne olursa olsun almaya değmez.aslında bir ürünü satın alırken onunla beraber satış sonrası hizmet ve servisleri de satın alıyorsunuz. bunların olmasına o kadar çok alıştık ki.nereden satın alırsak alalım aynı satış sonrası desteği görüceğimiz yanılgısına düşüyoruz.
 9. Burak Budak geçmiş olsun diyorum.
  bu gibi şirketler (şirket demeye bin şahit) olduğu sürece insanların internete ve kullanıcılarına olan bakış açıları çok kötü olacaktır. bu yüzden (babam da dahil) bir çok kişi internet üzerinden alışverşi yapmıyor … 
 10. Yurtdışı Eğitim evet katılıyorum…
 11. neseileberaber Arkadaşım geçmiş olsun. Başına gelenleri eda suner’den öğrendim. İnşallah sonuş senin istediğin gibi olur. Dünyanın çivisi çıkmış artık. Başımıza daha neler gelecek göreceğiz.
  Bu arada çalıştığım yerde birçok arkadaşım internetten alışverişyapıyor. Onlarıda bilinçlerdirmek adına bende yazını sayfamda yayınlamak istiyorum eğer izin verirsen.
  Gelişmeleri yakından takip edeceğim… 
 12. mertalemdar <p>Merhaba Arakadaşlar, İşlerimin yoğunluğundan tek tek cevap yazamadım şimdi yazabiliyorum;</p>
  <p>@Erdem: Yeni ürün daha elime geçmedi.</p>
  <p>@Ömer: Yazın için çok teşekkür ederim.</p>
  <p>@Burak: Yazın için teşekkürler. Çok düşüncelisin.</p>
  <p>@Eda: Edacım yazın ve desteğin için tekrar teşekkür ederim. Sendeki yorumlar da maşşallah :)</p>
  <p>@Alisko: Yazın için teşekkürler. Blogların gücünü birkez daha göstermiş olduk.</p>
  <p>@Cisday: Dostum yazın için teşekkürler. Bu olayı Türk Blog Yazarlarında da dile getirmek istemedim. 1000 den fazla üyemiz ile olayı duymayan kalmazdı ama dostlarım sağolsunlar desteklerini esirgemediler. Daha büyük platformları eğer sorunlarım çözülmez ise diye sonraya saklıyorum :)</p>
  <p>@Ahmetbülent: Teşekkür ederim. Haklısın zaman sorunu var :)</p>
  <p>@Burak Budak: Teşekkür ederim. Ama ben hala internet den alışverişi destekliyorum. Alışveriş etmeliyiz ki sorun yaşatan firmalar sorunsuzları kıskansın, hırslansın, örnek alsın.</p>
  <p>@Yurtdışı Eğitim: Teşekkür ederim.</p>
  <p>@Neşe: Çok teşekkürler. Tabiki yazabilirsin. Desteğin için teşekkürler.</p>
 13. talha ay ben oldum olası bu internet üzerinden satışa güvenmedim bundan sonrada güvenmem. hele hele cep telefonu konusu gerçekten dikkat edilmesi gereken bir ürün. sektörün içinde olduğumdan bu konularda bilgi sahibiyim. Mert abi’nin başına gelen olayın adı grey cihazdır. bu konuda herkesi uyarmak isterim. grey cihazlar yasal olarak satılıyor. Telekominikasyon Kurumu’nda kayıtlı olarak gözüküyor ve garantisi ise onu satan toptancının kendi garantisinde oluyor. yani ulusal bir garantiye sahip olmadığı için tüm türkiye’de garanti kapsamında hizmet alamıyorsunuz. ayrıca Nokia ürünü kendi getirmediği için ürüne sahip çıkmıyor. hizmet aldığınız tek yer ürünü getiren sirkecideki ufacık firma.sizce nasıl bir güvencesi olabilir tahmin edin…
  bu nedenle internetten ürün almak hele hele cep telefonu almak harakiri sayılır 🙂
  tabiki aynı olay mağazadan alırkende başınıza gelebilir. biraz daha pahalı da olsa aldığınız yerin kaliteli olmasına dikkat edin. isim gerçekten önemli…
 14. Oğuz Özyiğit Mehabalar…26.01.2207 CUMARTESİ günü yayın hayatına geçmiş ve açıldığı gün farklı fiyat ve satış şekli ile oldukca ilgi toplamış bir siteye Mert Bey in yapmış olduğu bize ihtar niteliğindeki yorumların dışında çok açımasız yorumlarıda okumuş bulunmaktayım.Yorumlarınız ve eleştirileriniz bize en doğruyu bulma yolunda ışık tutacaktır öncelikle hepinize teşekkür ederim.Açıldığımız gün oldukca yoğun bir iş temposu ile karşı karşıya kaldık ve çok aşırı miktarda sipariş aldık.Buna hazırmıydık… Hazır olduğumuzu düşünüyorduk ancak yanılmışız ve hemen akabininde kadromuzu artırdık.Burada tüm çalışnalarımızla birlikte nerdeyse üç gün hiç uyumadan en iyi hizmeti vermeye çalıştık ki intenet sitemize ulaşan tüm siparişleri ilk iş günü kargoya verdik.Buna Mert beyin siparişi de dahil…Bazı arkadaşlar Mert Bey in bahsetmiş olduğu GREY kavramını yanlış anlamışlar ve yorumlarına Kaçak ürün ibaresini yerleştirmişlerdir.Kaçak ürünün faturası olamaz Garanti belgesi olamaz.Firmamız tarafından gönderilen ürün için İthalatcı firma Sanayi Baknlıuğımızdan izin belgesini almıştır ki bu firmanın ithal etmiş olduğu ürünler bir çok tanımış mağazaların raflarında yer almaktadır.En hılzı ürün teslimatını yaptığımıza inanıyoruzki Mert Beyin yazında ürünün geç gelmesi ile ilgili bir konu yoktur.Sadece yazmış olduğu maillere cevap gelmediğinden bahsetmektedir.Kendisine ve sizlere Teşekkürü bir borç bilir ve yorumlarınız sayesinde belkide bizim göremedğimiz hatalarımızı düzeltmemize yardımcı olursunuz.Oğuz Özyiğit
  Turuncu Elektronik
  Genel Müdür
 15. mertalemdar @Güncelleme: (29.01.2008 21:03) Güzel bir gelişme oldu arkadaşlar. Oğuz Bey (İndirimTV Genel Müdürü) önce sevgili Cisday.org (Eray)’ın yazısına sonrada benim bloğuma cevap yazdı. Ben de cevabımı hem Eray’ın bloğunda hemde kendi bloğumda yazıyorum. Sevgili Talha aslında yorumunda oğuz Bey den önce açıklamış GREY ürün mantığını. Sonrasında oğuz bey de açıklamış. Biliyorum çok yazıyorum ama bence bu yazılar sayesinde birçok tüketici ve birçok sanal mağaza işletmecisi iç işleyiş mekanizmalarını kontrol edeceklerdir.Öncelikle kendi yazımda ben firmanın ürünü geç teslim etmesi ile ilgili bir cümle yazmamıştım ancak gayet normaldirki benim canım nasıl yandıysa dostlarımında canı yanmış ve yardım etmenin heyacanı ile ürünün geç geldiği tarzında bir cümle kullanmış olabilirler. Oğuz bey burada haklıdır ürün tüm sanal mağazalardan daha erken bir ortalama sürede geldi. Ancak yine oğuz Bey’in yazısında belirttiği gibi sıra gelen ardaşık şanssızlıklar sonrası süreç bu noktaya kadar geldi.GREY ürün konusunu biraz açacak olursak; GREY ürünün sektördeki yeni adı PARALEL İTHALAT dır. Çok tekniğe girmeden şunu söyleyeyim. Eğer bir GREY ürün kullanıyorsanız. Ürün bozulduğunda Türkiye Cumhuriyeti sınırları içinde tek muhattabınız o ürünü aldığınız firmadır. Nokia sizi tanıma. Teknik servisler sizi tanımaz. KVK, Genpa, Netcell, C5, Dora, STS ana distribütör firmalar da sizi tanımaz. Sadece malı aldığınız firma ile baş başa kalırsınız. O firma da bugün var olabilri yarın yok olabilir. (burada sözüm İndirimTV değil ürünü getiren ithalatçı firmayadır) Hele şans eseri ürününüzin IMEI numarası TK da clonlular listesine düşerse yapacak hiçbir şeyiniz yok.İndirimTV ile yaşadığımız anlaşmazlıkların sizden haber aldıktan sonra azalacağını düşünüyorum. İyileştirme adına elimizden geldiğince destek de olabiliriz. Ancak burasnın daha fazla teknik konulara dayanabileceğini sanmıyorum. Okur kitlemi birtek bu konu ile rahatsız daetmek istemiyorum. Hem diğer firmalar karşısında sorunları paylaşmanın da çok etik olduğunu düşünmüyorum. Daha güzel bir ortam oluştuğunda özel olarak yazılı bir şekilde düşüncelerimi paylaşabilirim. Emin olun yararlı bilgiler edineceksiniz. Çünkübenim işim Sanal Mağaza nalizleri yapmak ve kusursuz çalışmasını sağlamak. 😉 Yazınıza tekrar teşekkür ederim ve eğer herhangi bir saygısınırını aşan bir yazım veya dostlarımın yazısı olduysa kendim ve onlar adına özürlerimi iletirim. Bu yazışmanın son olmasını temenni ederim.İyi günler dilerim.
 16. Ümit Kurt Biraz geç bir destek oldu, herkes çok hızlı davranmış. Ama bu indirim tv nin sitesine girince çok güldüm vallah :))SİZİ ÇOK BEKLETTİK, BİLİYORUZ :))))
 17. mertalemdar Merhaba Ümit, Desteğin için teşekkür ederim. Gerçekten hiç dikkat etmemiştim slogana. Haklısın aslında.Artık Oğuz Bey ile ciddi iletişim içindeyiz. Sanırım sorunumuz mutlu sonlanacak. Ve ben ciddi olarak bir analiz yapıp Oğuz bey ile paylaşacağım. Madem iddalılar madem pazar dan pay almak istiyorlar ve madem özeleştiriye açıklar ozaman bizde katkıda bulunmalıyız.Sonuçta ortada bir gerçek var. Hepsiburada’nın genel müdürü ile konuşmaya çalışın bakalım? Ne olacak? Şirketler nekadar büyürse yöneticileri okadar ulaşılmaz olurlar. Ama işte bize bir fırsat yeni açılan ve evet problemler yaşayan bir sanal mağaza var masamızda ama bizde son kullanıcı olarak en tecrübelilerinden biriyiz. Ozaman biraz destek olup sistemi olması gerektiği gibi değiştirtebilme imkanımızı elimizden geldiğince kullanabiliriz diye düşünüyorum. Tekrar teşekkürler Ümit.
 18. yavuzselimşen Hep destek tam destek …http://yavuzselimsen.blogspot.com/2008/01/e-ticaret-siteleri-ne-kadar-gvenli.html
 19. eylos Selam Mert. Teyze kızı Edi söylemişdi bende destek bağlamında şöyle bir yazı yazdım. http://www.eylos.com/genel/indirimin-tvsi-internette-ihaleyle-veriliyor/İnirimtv güzel bir proje ama sanırım birazcık itina gerekiyor.
 20. mertalemdar @yavuzselimşen: çok teşekkür ederim desteğinden dolayı. Haklı olduğumuz birçok konu var. Yazına yorum da bıraktım. Sevgiler & Saygılar,
 21. mertalemdar @eylos: Merhabalar, Daha önce Eda bizi neden tanıştırmadı bilemiyorum ama çok teşekkür ederim. Benim gibi düşünen, düşündüğünü yazıya döken ve tüm bunları yaparken de inanılmaz bir titizlikta çalışan çok fazla kişi tanımadım. Tespit leriniz çok doğru. Sadece ürünün elime geçişinde çok büyük bir problem olmadı. (2 telefon, 2 mesaj ve 1 faks sonrasında…) Ürünü Cumartesi sipariş ettim salı günü geldi. Ama diğer süreçler aynen tespit ettiğiniz gibi. Yanlış anlaşılmanın sebebi de sanırım benim. Birkaç arkadaşım da böyle düşünmüş. Ama son yazıları okuduğunuz gibi İndirimTV ile aramızdaki buzlar Genel Müdürleri Oğuz bey sayesinde çözülmeye başladı. Oğuz bey yapıcı bir insan olduğunu gösterdi. Benden son haberleri bekleyin. Tekrar teşekkürler. 
 22. eda suner Canım sen bloga ara verdin diye amca oğlundan bahsetmedim di sana 🙂 yoksa olur mu hiç 🙂
 23. otopsi slm adamım bende yazmak isterdim ama ben çizerim olaylara biraz mizahi yönden bakıyorum bende yapabildiğim şeyi yaptım arkadaşım… Çizdim :wow:http://gayriciddiyiz.blogspot.com/2008/01/mert-ve-indirim-tv.html
 24. mertalemdar @GürkanÇelik: Merhabalar, Desteğiniz için teşekkürler. Blogların gücü bir kez daha ortaya çıkıyor. Burada amacım en baştan beri kendi sorunumu çözmenin yanında diğer internet kullanıcılarını bilinçlendirmekti. Tabi bu sırada gayet normaldirki İndirimTV de iç süreçlerini gözden geçirmeye başladı. Ve işte sonuç ortada gibi. Artık geldiğimiz nokta bir sanal mağazanın genel müdürü ile direk olarak halkın huzurunda herkesin okuyabileceği bir şekilde iletişim kurabiliyoruz ki sonrasında aslında firmanın iyi niyetli olduğu fakat şanssızlıklar ve yeni başlangıcın getirdiği öğrenme maliyetlerini biraz çekildiğini öğreniyoruz. Size ve tüm arkadaşlarıma desteklerinizden dolayı teşekkür ederim.
 25. amarat Mert merhaba nahnu’da okudum. ben de yazacaktım ama sorun haloldu sanırım Eray’ın blogundan okuyabildigime göre.Geçmiş olsun.Bu arada bu faturada tarih yazmıyor ayrıca irsaliyeli faturalarda saat yazma zorunluşugu var.indirim tv yetkilileri usulsuzluk cezası yiyebilirsiniz bundan.
 26. Harun Pekşen Selam Mert,Yaşadığın probleme gösterdiğin tepkinin gerçekten yapıcı bir şekilde olması ve karşı taraftaki muhattabın en üst seviyeden konuya katılması gerçekten faydalı olmuş.
  Tüm bunların bir kaç günlük bir firma için son derece faydalı olduğunu düşünüyorum. En azından yerel girişimlerdeki kaliteyi arttırmak adına yapılması gerekiyor. Kalite arttıkça hem web girişimlerine ilgi artacak hem de bu tarz güvensizlikler ortadan kalkacaktır.Bir başka önemli nokta da; “yanlış ortaya çıkana kadar yanlış değildir” gerçeği. Deprem olmadığı sürece tüm evler sağlamdır.Kolay gelsin.
  Harun
 27. mertalemdar @Otopsi: Arkadaşım çok ama çok teşekkür ederim. Bundan güzel destek olurmu. İnan bu psikolojideyken bile beni inanılmaz güldürdün. Çizimlerin muhteşem. Desteğin için tekrar teşekkür ederim.
 28. mertalemdar @Amarat: Desteğin için teşekkür ederim. fatura ile ilgili söylediklerinde haklı olabilirsin teknik olarak çok bilgim yok. Ama eğer öyleyse bence Oğuz bey kesin düzeltimi sağlayacaktır. Bu sayfayı takip ettiğine artık eminim.
 29. mertalemdar @Harun Pekşen: Merhaba Harun, Çok haklısın. Bence de bardağın dolu tarafından bakmak lazım. Bu sayede insanlar bilinçleniyor ve aynı zamanda firmalar da kendilerine dersler çıkartıyor. Tekrar teşekkürler. 
 30. nakhar orasını burasını bilmem de hakkını ararsan buluyorsun buna benzer durumlar bizim de başımıza geldi zamanında uğraşmak istemedim.. kaybeden taraf ben oldum… şimdilerde yaptığım şey ise ürünü gidip direkt alıp inceleyebileceğim mağazalardan almayı tercih ediyorum… bence sende öyle yap uğraştığına değmez yani… ya da çok daha güvenilir siteleri tercih edebilirsin…
 31. mertalemdar @Nakhar: Evet hak aramak gerçekten önemli birşey. Bence burada 2 taraf da kazanacak. Ben sorunumu çözüp ürünüme kavuşacağım. Karşı taraf yani satışı yapan firma ise süreçlerini iyileştirecek ve birdaha böyle şeyler yaşanmayacak diye umuyorum. Ama ortada bir gerçek varki ben ne yaprsam yapayim zarardayım. Keyifli bir şekilde ürün alma macerasının sonuçlarına bak 10 larca yazı, telefoni faks, email, yorum, açıklama ve benim tarafımdan sonuç? Zaten parasını peşin olarak ödediğim ürünü alabilmek için harcadığım ekstra mesailer sonucu ürünümü alabilmem. Kısacası daima zararda olacağım bir işe soyundum aslında 🙂 Ama olsun hafta sonu olmadan telefonuma kavuşayimde mutlu bir haftasonu geçireyim :))
 32. mertalemdar @Güncelleme: (30.01.2008 14:18) gelişmelerden sizi haberdar edeyim. Dün akşam 2 ürünü de İndirimTV’ye geri gönderdim. Az önce Oğuz bey ile görüştüm. Oğuz bey eski telefonların eline ulaştığını ve yeni telefonların ise yarım saat içinde elinde olacağını. Yeni telefonların KVK garantili olduğunu ve akşam kargoya vereceklerini bildirdi. Bu demek oluyorki yarın öğlen gibi telefonlar elimde olacak. Haberleri yazıyor olacağım. İlginiz için tekrar teşekkürler
 33. kuponadam Yeni telefonun hayırlı olacak umarım.
 34. mertalemdar @Kuponadam: Umarım. Desteğin için teşekkür ederim.
 35. mertalemdar Merhaba Dostlarım, Hafta başından beri yoğun bir takipteydik. Ama sonunun geldiğini ve güzel sonuçlandığını buradan hepiniz ile büyük bir mutlulukla paylaşmak isterim. Şu anda çocuklar gibi mutlu olduğumu tahmin ediyorsunuzdur. Bugün Nokia N95 8GB Spiderman Edition Telefonum elime geçti. İndirimTV diğer (resmi adıyla Turuncu Elektronik Ltd. Şti.) tarafından kargo ile telefon bana ulaştırıldı. Telefon Genpa garantisinde.Şirinkli ve güvenlik bandı açılmamış bir şekilde elime geçti. (Diğer telefon kutusu açılmıştı)Evet bir maceranın sonuna geldik. Pekala bu maceradan ne sonuç çıkartabiliriz? Sonuçta hepimiz bazı derler almalıyız ki bu sorun iyi sonlanmış olsun. Ben şahsım adına birtek ders aldım. Sen herşeyi olması gerektiği gibi doğru yaparsan iyilik seni bulur ve doğru yoldan çıkmazsın. Ben aldığım ürünü araştırma yapmadan açıp kullansaydım böyle bir olay olmayacak ve bukadar insan bilgilenmeyecek, ürünü aldığım firma işleyişini değiştirmeyecekti. Bir başka ders varki bu herkes için geçerli Blog Camiasının ve Dostluğun gücünü kimse küçümsememeli. Bu bir başlangıç Türk Blog Yazarları grubumuz gün geçtikçe büyüyor ve daha da büyüyecek ve kurumsallaşacağız. Artık firmalar büyük milyonlarca insanın ziyaret ettiği portallara reklam parasa akıtmayı azaltıp muslukları biraz daha Bloglar üzerine akıtacaklardır. Gelecek bunu gösteriyor. Ben işim de de tamamen bu konu üzerine yoğunlaşmış durumdayım. Gelin birlik olalım. Sorunları bu konuda olduğu gibi beraber çözelim.Diğer taraftan İndirimTV firmasının Genel Müdürü Oğuz ÖZYİĞİT Bey’e teşekkür etmek istiyorum. Kendisi sürece dahil olduğu andan itibaren herşey olumlu sonuçlanmaya başladı. Yardım severliği ve desteğinden dolayı kendisine de şahsi olarak teşekkür etmek isterim. Tüm yazılarımda dediğim gibi bence tüm bu sorunlar yeni bir başlangıç yapan firmanın yaşadığı öğrenme maliyetleriydi. Bende günah keçisi seçildim sanırım. 🙂 Ödül aldımmı derseniz hayır. 🙂 Zaten parasını ödediğim ve almam gereken ürünü aldım.Sonuç: İndirimTV firmasından alışveriş yapılırmı? Evet yapılır. Neden yapılır? Çünkü piyasaya yeni girdiler ve bence reklama harcayacakları parayı ucuz ürün satmayı finanse etmeye harcıyorlar. Bu sayede inanılmaz ucuz fiyatlara ürün alabiliyorsunuz. Peki nasıl alışveriş yapmalıyız? Yöntemi size kalmış. Ama bana sorarsanız almadan önce ve aldıktan sonra muhakkak hangi firma olursa olsun telefon ile arayın. Herşeyin eksiksiz olduğundan ve 2 tarafın da bilgileri doğru anladığından emin olun. Tamam sanal alışveriş ama içine biraz ses katında daha gerçekçi ve insani olmuyormu? :))Bu mesajımı bana destek olan tüm bloglara tek tekyorum olarak yazacağım. Yazıları ile ilgili ne yapmaları gerektiğini ben tabiki söyleyemem ama ben yazımı kaldırmayacağım. Çünkü durumun nasıl olumlu sonuçlandığını ve şu anda mutlu olduğumu zaten yazımın altında paylaşıyorum. Sizleri seviyor ve saygılarımı iletiyorum.Mert ALEMDAR
 36. gurkan Mert kardeşim sorunun halledilmesine sevindim. keşke her kullanıcı karşılaştığı olumsuz durumları senin kadar iyi dile getirebilse…
 37. eminimsi Haydi geçmiş olsun…
  Ayrıca yaşanan blog trafiğiyle gurur duydum.
  İnsana güven duygusu veriyor…Umarım bir daha fotoşoplara gerek kalmaz 🙂 
 38. kuponadam Hayırlı oldu 🙂 buluşmada o telefonla bi fotorafımızı çekersin artık :)Bu arada indirimtv.com bu olaydan çok büyük kazanç elde etti diye düşünüyorum. Tabiiki bu tamamen müşterilerini memnun etme çabalarının sonucu, herkes şahit oldu ki indirimtv den alınan ürünün peşine gerekirse genel müdür bile düşüyor.Çalışmalarını takdir etmek lazım. Artık tüm okuyucularda ( ki olaya dahil olan tüm blogların okuyucu kitlelerini göze alırsak, bu sayı binleri çok çok geçiyor ) indirimtv.com’a bi güven oluştu.
 39. hrn gecmıs olsun mert abi
  http://tozluyollar.blogspot.com/2008/02/indirimtvden-alveri-yapmamalyz.html
 40. BURAK Budak sonucun iyi bitmesine çok sevindim abi. uarum bu diğer şirketlere ders olur. ve insanlar korkmadan alış veriş yaparlar …
  Yaşasın bog dayanışması 🙂 
 41. H. Cihan Salim Yaptıkların blog küremizin ne oranda ortak tepki verebildiğini görmemiz açısından olduğu gibi ağızdan ağıza pazarlamanın önemini de göstermiş oldu:
  http://cihansalim.net/blog/2008/alemdar-in-indirimtv-tecrubesi-bloglar-ve-agizdan-agiza-pazarlamanin-artan-gucu/Daha fazla firmanın senin gibi tecrübeleri dikkate almasını umalım, ama ummakla kalmayalım, senin gibi hakkımızı arayalım… 
 42. emacit indirimtv alış veriş sitesinden alış veriş yapmış bulunuyorum kargo çok erken geldi üstelik açık arttırma fiyatları resmen görünüyor ben imece usulü satışa katıldım kazanamadım ama o gün bir kampanyaları vardı 75 ytl imece alan ve o imeceyi o gün içersinde kullanan kullanıcılara howel 2200 wat kazanlı ütü hediyeleri vardı anlayacağınız 75 ytl ütüm oldu 75 ytl indirim puanım oldu yani daha ne olsun.
 43. murat mert bey bende buradan tel almak istiyorum sizce almam uygun olurmu bna fikir verebilirmisiniz.alayyımmı.alırsam gelirmi.gelen mal aglam olurmu.kusura bakmayın bukadar soru sordum.ama ben ilk defa int den alışveriş yapacagım.bana yardımcı olursanız sevinirim.teşekkürler.
 44. Serhat Merhaba. Bahsi geçen siteden imece usulu satışta 1 saat boyunca harcadığım ecel terleri ve 350 YTL karşılığında bir Toshiba laptop kazandım. Daha önce yazılarınızı okumadım okusaydım biraz daha düşünürdüm girerken ama alışverişimde bir sorun çıkmadı. Ürünüm 4 gün içinde adresime teslim edildi. Sizin başınızdan geçen olay sanırım bir tesadüf. Yinede geçmiş olsun. indirimtv.com hakkında görüşüm ise henüz yeni oldukları ve bu şekilde olumsuz tesadüflerin yakında ortadan kalkacağı. İnşallah sizde bende bu siteden daha çok şeyler kazanırız :))
 45. erkan Says:
  Subat 11th, 2008 at 9:51 pm indirimtv alış veriş sitesinden alış veriş yapmış bulunuyorum kargo çok erken geldi üstelik açık arttırma fiyatları resmen görünüyor ben imece usulü satışa katıldım kazanamadım ama o gün bir kampanyaları vardı 75 ytl imece alan ve o imeceyi o gün içersinde kullanan kullanıcılara howel 2200 wat kazanlı ütü hediyeleri vardı anlayacağınız 75 ytl ütüm oldu 75 ytl indirim puanım oldu yani daha ne olsun.
 46. hakan merhaba arkadaşlar herkes indirim tv hakkında iyi yada kötü olarak yorum yapmışlar acaba bu yorumlar neden bu olanlar gerçekten doğrumu hiç bilmiyorum ama ben indirim tv den alış veriş yapmış bulunuyorum.
  bundan 4 gün önce indirimtv alışveriş sitesinde canlı yayın olarak sunum yapılıyor ve izledim. benim de zaten klavye mouse ve webcam ihtiyacım var idi baktım hemen al seçeneklerine ürün gerçekten çoğu internet sitelerinden ucuz kontrol edebilirsiniz ama kendim dedimki ben bir imeceye katılıyım kazanamazsam bile indirim puanımla ihtiyacımı gene alırım dedim. imece fiyatı 34 ytl olan bir dvd imecesine katıldım ve kazanamadım.sağlık olsun zaten o gün bir kampanyaları vardı 30 imece alan ve o aldığı 30 imeceyi o gün içersinde kullanan müşterilere cobra webcam hediye ediyorlardı yani bakarmısınız. hem 30 ytl değerindeki webcamım oldu hem kazanamadım 30 ytl indirim puanım oldu webcam geldi şu an kullanıyorum ve memunum indirimtv tşk ediyorum. saolsunlar ve mert beyin başına gelen talihsiz olay için üzüldüm ama bloglarınızı okudum ve sorunun çözülmesine çok sevindim indirimtv alış veriş sitesini gerçekten kutluyorum iş hayatlarında başarıların devamını diliyorum umarım bu yapmış oldukları kampanyalardan zararlı çıkmazlar ama çok tşk ederim
 47. özcan sevgili arkadaşlar bende indirimtv den alış veriş yaptım hatta canlı yayın sunan 3-5 arkadaş var onlarıda izliyorum boş zamanlarımda çünkü indirimtv diye bir site açılmış neyin nesi kimin fesi tabiki anlamaya çalıyorum. sunucu arkadaşlar sağolsun imece nedir indirim puanı nedir bunları anlatıyorlar bazı imeceleri takip ediyorum heyecan alıyorum ben imeceye katılmadım ama katılacağım yakında çünkü kaybedeceğim bir şey yok ihtiyacım olan bir elektronik ürünü indirimtv sitesinde hemen al ile çoğu internet sitelerinden ucuz buldum arkadaşlar bunlar yalan değil girin bakın allah allah hayır anlamadım çoğu yerleri okudum bi tane telefon almış arkadaşın biri etmediği laf kalmamış çok ayıp diyorum çok ayıp bu yapılanlar insanlığa sığmaz ben alışveriş yaptım ya ben biliyorum yahu yukarıda alışveriş yapan arkadaşlar var siz doğrucusunuzda onlar yalancımı çok ayıp gerçekten çok ayıp. indirimtv bence çoğu internet sitesinden güzel heleki şu altivi sitesinden bin beşyüz güzel ben altivide de üyeliğim var vermediğim para kalmadı ne verdiler bana karşılığında ne verdiler dünya kadar param gitti kim ne teklif vermiş söylesinler benim gibi kaç kişinin parasını yemişler onları konuşun siz kaçak telefonmuş da konuşulacak konuları konuşalımda sizinde yeriniz olsun kalblerimizde
 48. yüKseLenBaŞaK-çiLeKliSüt__ Telefonunuz hayırlı olsun (:
  O kadar badireden sonra eminim gözünüz gibi bakarsınız o telefona ((:
  Sevgiler..

Leave a Reply